BULUSMA NOKTASI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BULUSMA NOKTASI

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Deniz Bijen Rahimi

2 posters
YazarMesaj
ßanshee

ßanshee

Deniz Bijen Rahimi Empty
MesajKonu: Deniz Bijen Rahimi   Deniz Bijen Rahimi Icon_minitimeSalı Haz. 05, 2007 2:19 am

Deniz Bijen Rahimi Bijenjl3

1997'den beri elektro gitar çalan İran asıllı Deniz Bijen Rahimi, "MBM" ve "ConFusion" adlı gruplarda elektro gitarist olarak yer aldı.

2006 yılından beri Ogün Sanlısoy konserlerinde elektro gitar çalan Rahimi, aynı zamanda Ankaralı grup "Tuşe"nin demo kayıtları ve konserlerinde de elektro gitarist olarak yerini alır.

BİJEN'in açıklamaları;

Merhaba arkadaşlar adım Deniz Bijen Rahimi, halen Tuşe ve Ogun Sanlısoy'un ekibinde gitar çalıyorum.Daha önce ki gruplarım MBM ve ConFusion. 1997 senesinden beri gitar çalıyorum.Bugüne kadar birçok kez sahne deneyimim oldu hali hazırda burada başlığı bulunan Tuşe grubuyla da her hafta periyodik canlı performanslarımız sürmekte tabi ki Ogun Sanlısoy ile konserlerimizde olmakta.Kendi başlığımı açmak istememin sebebi evde kendi yaptığım kayıtları paylaşmak ve gelecek olan eleştriler yoluyla kendimi geliştirebilmek ayrıca şahsi kayıtlarım veya sizlerle paylaşmak istediğim diğer şeylerle Ogun Sanlısoy ve grubum Tuşe başlığını meşgul etmemektir.Bugüne kadar herhangi bir müzik eğitimi almadım bu sebeple nota bilmiyorum, ayrıca müzikal terimlerin hiçbirini anlamıyorum ayrıca bunun büyük bir noksan olduğunuda biliyorum müzikal eğitim alamamamın sebepleri değişik ve genelde kendimle alakalı.Elektrik gitarın yanısıra azbiraz klavye çalıyorum.Burada dinleyeceğiniz kayıtlar kesinlikle profesyonel ortamlarda yapılmış kayıtlar değildir açıkçası kayıt yapmayı ve teknolojiyi kullanmayı pekte becerebilen biri değilim ayrıca kayıtlar için çok fazla zamanda ayıramıyorum malum evde cok bulunamıyorum hem grubumla oldukça aktif olmamız hemde okul vb durumlar sebebiyle burada ki kayıtlar oldukça minimal ve sound + çalım bakımından tam anlamıyla yeterli değil bunuda bilmenizi isterim.Ek olarak ben programlar yoluyla midi yazarak vs parca yapmayı pek istemiyorum(zaten bunu beceremiyorumda).Bu arada Antalya'dan Mally arkadaşımız birgün bizi dinlemiş ve gitar çalışım hoşuna gittiği için bana bir web sitesi yapmak istemiş, bu sebeple bana ulaştı ve böyle birşey yapabileceğini söyledi tabi ki deliler gibi hoşuma gitti bu durum.Kendisi benim için www.bijenrahimi.com adresini açtı , şu an için gerekli materyalleri hazırlama aşamasında olduğumdan site yapım aşamasındadır.Yakında kendi sitem vasıtasıyla da bana ulaşabilirsiniz:)

Tarz:
Tarz için söyleyebileceğim şey geniş bir yelpazede olduğudur.Özellikle yenilikçi olmayı istiyorum yaptığım kayıtlarda electronic altyapılar kullanmak hoşuma gidiyor.Çoğu zaman altyapılar trance chill out ama üstüne distortion gitarlar ve sololar olucak. Soloları ve gitarları cıkardığınızda ise club müziği trance progressive öğeler barındıracak.Ancak tamamen böyle değil bazen fusion bazen gayet sert bazen blues-jazz altyapılı kayıtlarda olacağını biliyorum.Aklıma geleni anında yapmayı seviyorum.Bu yüzden keskin tarz kalıplarım yok.Kayıtlarımda ki tek ortak nokta hepsinin enstrümental olacak olmasıdır ve gitar tekniğini ve duygusunu yansıtabilecek yapıda olmalarıdır.

Ekipman:
Jackson Soloist 1 LTG, Ibanez K7, Marshall JMP-1, Boss DD-20, Boss RV-5, Boss AC-2, Marshall jh-1, ibanez ts9, tech21 double drive,morley bad horsie 2, Marshall JCM600 amfi, Washburn BD75 amfi.
Kayıt: Evde yaptığım kayıtlarda JMP1 Preamp'ı direkt creative audigy ses kartına girerek kullanıyorum belki preamp içerisinde birde BOSS DD-20 Kullanıyorum.Yeterli oluyor gibi.
Bar Programları: Washburn BD-75 yada Marshall JCM600 amfi(hangisini kullanmak içimden geliyorsa ) Jackson SL1 LTG, morley bad horsie 2, Tech21 double drive, ibanez TS9, boss dd-20, boss rv5,marshall jackhammer

****bir noktayı aydınlatma gereksinimi duydum, 1982 Ankara doğumluyum ve hayatımda sanırım 1 kez 3 yaşımdayken İran'a gitmişim.Babam İran asıllı(gerçi kendisi 30 seneye yakındır Türkiye'de). Bunları neden anlatıyorsun derseniz.Benim açımdan D. Bijen Rahimi , Ankara'da doğmuş büyümüş ve Farsça konuşmayı bile ne yazık ki bilemeyen birisi olarak İranlı değilde Türk'tür ancak belki İran asıllıdır demek daha doğru olur:)Herkese tekrar teşekkürler.Saygılar ve sevgiler...

junior metin kendisi hatta onun önüne bile geçer inanıorm Wink çok samimi çok sıcakkanlı kendisi

WE LOVE YOU BİJEEN!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
https://darktranquillitytr.yetkin-forum.com
darksacrifice

darksacrifice

Deniz Bijen Rahimi Empty
MesajKonu: Geri: Deniz Bijen Rahimi   Deniz Bijen Rahimi Icon_minitimeSalı Haz. 05, 2007 4:19 am

evet yaa acayip şirin bişey dün ogün konserinden önce kısa süreli bi tanışmam oldu pekde ufak tefek bişey ama çok güleryüzlü henüz çok yeni olmasına rağmen süper çalıo virtüöz olucak bu çocuk demedi demeyin Very Happy : D: D
ßanshee

ßanshee

Deniz Bijen Rahimi Empty
MesajKonu: Geri: Deniz Bijen Rahimi   Deniz Bijen Rahimi Icon_minitimeÇarş. Haz. 06, 2007 8:41 am

gitar çalmaya küçüklükten başlamış...10 senelik gitarist.... 14 yaşından beri çalıyor ...

şuan 24 yaşında bu yaşında bu kadar başırılı ilerde ne kadar başarılı olacağını siz düşünün artık!!
https://darktranquillitytr.yetkin-forum.com

Deniz Bijen Rahimi
1 sayfadaki 1 sayfası